V sredo, 6. marca, smo se tretješolci z mestnim avtobusom odpeljali v Ljubljano. Peš smo se s postaje odpravili proti Botaničnem vrtu. Med sprehodom po mestu pomahali Rudolfu Maistru, Francetu Prešernu, občudovali stvaritve arhitekta Jožeta Plečnika in opazovali pomladno prebujanje Ljubljane ob reki Ljubljanici. Pravo pomladno prebujanje narave pa nas je čakalo v Botaničnem vrtu, kjer je dišalo po čemažu in so nas pozdravili znanilci pomladi. Zvonček smo si tudi sami posadili, da nas bo še v prihodnjih letih, ko bo spet pokukal iz zemlje, spominjal na obisk Botaničnega vrta. Obisk smo zaključili v tropskem rastlinjaku, kjer so nas navdušile tropske rastline z vsega sveta (vanilija, kakavovec, bambus, bananovec, palme, monstera, strelicija…).

Dežne kaplje, ki so na poti proti šoli škrebljale po naših dežnikih, niso sprale našega veselja in čudenja nad raznolikostjo, nežnostjo in mogočnostjo rastlin, ki smo jih spoznali v Botaničnem vrtu.