V petek, 1. 9. 2023, smo vsi tako učenci in kot tudi učitelji zakorakali v novo šolsko leto. Ta dan pa je bil še posebno pomemben za učence prvih razredov, ki so prvič prestopili šolski prag. Prvi dan se je za prvošolce pričel ob 9.00, kjer sta jih najprej nagovorila in pozdravila ravnateljica Urška Kovač Grad in podžupan Borut Ernestl, nato pa so si ogledali krajši kulturni program, ki so ga pripravili učenci višjih razredov. Ob koncu programa so jim njihove učiteljice podelile vstopnico za prvi razred, s katero so lahko ponosno zakorakali v svojo učilnico. Po dobri uri spoznavanja novih učiteljic in sošolcev, so se posladkali tudi s tortico.

Spoznavni dan so zaključili s fotografiranjem v foto kotičku, s pomočjo katerega jim bo prvi šolski dan ostal v večnem spominu.