V četrtek, 26. 9. 2019, smo na naši šoli obeležili Evropski dan jezikov. Na šoli so tako za učence od 6. – 8. razreda potekale delavnice v različnih jezikih, ki smo jih z velikim veseljem pripravile kar učiteljice naše šole. Učenci so tako imeli priložnost spoznati nekaj zanimivosti o slovenskih narečjih, se seznanili s poezijo v angleščini, se spoznati s francoščino, nemščino, madžarščino, španščino in kitajščino. Učence devetega razreda pa je obiskala ameriška veleposlanica ga. Lynda Blanchard, ki jim je v svojem maternem jeziku predstavila državo Alabamo in svoje življenje kot ameriška ambasadorka. Učenci so ji nato imeli priložnost postaviti tudi nekaj vprašanj.

Učenci od 1. – do 5. razreda pa so imeli delavnice na temo števil v različnih jezikih.

Mateja Bohte