Spoštovani starši,

ministrica za izobraževanje je izdala sklep, s katerim je zmanjšala število ocen v tem šolskem letu in določila le eno ocenjevalno obdobje, ki se bo zaključilo 24.6.2021.

Prav tako je določila, da v času izobraževanja na daljavo lahko ocenjevanje poteka tudi individualno, pri čemer učitelj/učiteljica uporablja različne načine ocenjevanja.

Ker so v javnosti zaokrožile napačne informacije, da ocenjevanja na daljavo ne bo, vam sporočam, da je to le priporočilo ZRSŠ ter da je odločitev o načinu, terminih in oblikah ocenjevanja v pristojnosti učitelja in strokovnega aktiva, ki prav tako določi kriterije za ocenjevanje.

Naučeno znanje je potrebno tudi v času izobraževanja na daljavo sproti preverjati, del povratne informacije o otrokovem delu pa je lahko ocena.

Učitelji posameznih predmetov bodo torej otroke pravočasno obvestili o vseh potrebnih informacijah glede ocenjevanja.

Ker ste o tedenskem podaljšanju ukrepov šolanja na daljavo seznanjeni iz sredstev javnega obveščanja, vas o tem sam posebej ne obveščam. Takoj pa vas bom obvestil, ko se bo v šolo vrnil vsaj del učencev.

Upam, da se dobro počutite v teh okoliščinah in vam želim prijeten konec tedna.

Lep pozdrav,

Peter Jerina