V ponedeljek so se devetošolci preizkusili v sobi pobega na temo prve svetovne vojne. Naenkrat so se znašli v strelskih jarkih na soški fronti. Imeli so 30 min časa, da so štabu avstrijske vojske s pomočjo telegrafa sporočili, da so uspešno odbili italijanski napad. Zadeva pa seveda ni bila tako enostavna, sporočilo je bilo potrebno poslati v Morsejevi abecedi. Učenci so morali v sobi poiskati kar nekaj namigov. Odpreti ključavnico, poiskati sporočilo, uporabiti Morsejevo abecedo in razvozlati kodo. Učilnico je resnično uspelo zapustiti vsem učencem 😊 in tako smo se odpravili v Muzej novejše zgodovine Slovenije, kjer so učenci s pomočjo zgodovinskih virov spoznavali enega izmed najpomembnejših dogodkov zgodovine Slovencev: Osamosvojitev Republike Slovenije. Svoje ugotovitve so pogumno predstavili svojim sošolcem.