Učenka Anaja G. (9. a) je prejela 2. nagrado svoje starostne skupine na mednarodnem Bienalu otroške risbe, ki ga že desetletje prireja OŠ Božidarja Jakca. Nagrajene izdelke si lahko ogledate na razstavi v avli Pedagoške fakultete v Ljubljani.
Iskrene čestitke Anaji za čudovit uspeh!

ŠE NEKAJ ZANIMIVOSTI O LETOŠNJEM BIENALU OTROŠKE RISBE:

Na razpisani natečaj so prejeli 342 likovnih izdelkov. Sodelovalo je 74 šol iz tujine z 201 likovnim izdelkom in 50 šol iz Slovenije s 141 likovnim izdelkom. Likovni izdelki so iz tujine prispeli iz 12 držav: Poljske, Nepala, Armenije, Slovaške, Španije, Hrvaške, Srbije, Črne gore, Romunije, Izraela, Jordanije in Grčije.

Izbor najboljših risb je opravila strokovna komisija, ki je bila na letošnjem bienalu prvič v mednarodni sestavi:
– viš. pred. dr. Uršula Podobnik s Pedagoške fakultete, Oddelek za likovno pedagogiko,
– Primož Krašna, z Zavoda RS za šolstvo,
– prof. mag. Margaretha M. Bauer, akad. slik, podpredsednica Združenja likovnih umetnikov Avstrije.