Spoštovani starši,

v petek zvečer smo prejeli nova priporočila NIJZ za uporabo mask v prvem tednu v septembru. Priporočilo opredeljuje, da je za otroke od 6. leta starosti dalje v šolah priporočeno nošenje mask v prostorih izven učilnic. Maske zagotovite starši sami.

Vljudno prosim za spoštovanje priporočila.

Obenem vas obveščam, da smo aktivnosti v šoli organizirali tako, da bodo otroci v skupnih prostorih preživeli zelo malo časa, med odmori razredov ne zapuščajo in se tako tudi ne mešajo med oddelki.

Vem, da v družbi glede uporabe mask krožijo različni pogledi in razmišljanja. Kot odgovorna oseba za zdravje na naši šoli sledim zdravniškim smernicam Nacionalnega inštituta, ki jih bomo seveda uporabljali z občutkom in v dobro vaših otrok.

Pri tem si želimo vaše podpore, saj bomo le skupaj lahko dosegli naš glavni cilj – to je življenje z virusom in odprtje šole skozi celotno šolsko leto.

Lep pozdrav,

Peter Jerina